Pierwszy sparing ze starszym rocznikiem

W ramach treningu odbył się sparing pomiędzy drużynami rocznika 2003 a 2002 Sali sportowej Sz.P. Nr 6. Bardzo dobrze, że trenerzy Radomiaka znajdują czas na rywalizację pomiędzy drużynami. Daje to możliwość sprawdzania się chłopców przed ważnymi wyjazdami na turnieje, a trenerom pozwala na wyeliminowanie błędów w ustawieniu drużyny w czasie gry, błędów technicznych i innychi chłopcom na doskonalenie techniki nauczonej na treningach, pracy w zespole na boisku. Pierwszy taki sparing odbył się w dniu 28.01.11 r. tj.Radomiaka 2003 trenera Roberta Półbratkaze swoimi starszymi kolegami z drużyny Radomiaka 2002trenera Marcina Sikorskiego. Po wybraniu składów drużyn na zmianę odbywały się gry. Nasi chłopcy wcale nie ustępowali swoim starszym kolegom a wręcz były chwile, że mocno naciskali i zagrażali bramce przeciwnika. Zdaniem trenera nie chodziło w tym sparingu o wynik a tylko o naukę gry i dobrą zabawę. Ponadto była to forma nagrody dla naszych chłopców za trud i pracę włożoną na treningach. W grze wzieli udział wszyscy nasi zawodnicy i praktycznie na wszystkich pozycjach. Mimo nie wielkich przegranych 2-3 punktami, trener Robert Półbratek był bardzo zadowolony z gry swoich podopiecznych co wyraził pochwałą zawodników po zakończonym sparingu. W nowej roli w drużynie wystąpił nasz zawodnik Kajetan Królikowski grając na pozycji bramkarza gdzie radził sobie bardzo dobrze i może będziemy mieli drugiego bramkarza w drużynie. Trenerzy uzgodnili miedzy sobą, że takie sparingi będą organizować cyklicznie raz miesiącu co na pewno wyjdzie z pożytkiem dla wszystkich zawodników obydwu drużyn.